Originální cestovatelské náramky Giorico

Turistická víza

24.03.2018 Petr Garský Víza

VISA WAIVER VISITOR VISA

Chystáte-li se na Nový Zéland pouze za poznáním, vystačíte si s tzv. turistickými vízy. Pokud plánujete cestu kratší, než 3 měsíce. Nemusíte dopředu podnikat žádné velké akce. O vstup do země zažádáte vyplněním příletové karty na letišti Nového Zélandu či v letadle před přistáním. Po jejím odevzdání imigrační kontrole obdržíte tzv. Visa Waiver Visitor Visa. Musíte ale samozřejmě splňovat následující podmínky:

  • Doba pobytu maximálně 3 měsíce
  • Dobrý zdravotní stav
  • Čistý trestní rejstřík
  • Doložit zpáteční letenku či letenku pryč ze země před vypršením tří měsíční lhůty

Na toto víza můžete do země cestovat opakovaně, pokud nepřesáhnete dobu 6 měsíců pobytu během jednoho roku.

 

VISITOR VISA

Pokud behěm vaší cesty změníte názor a rádi byste si pobyt prodloužili, zažádejte si o Visitor visa, které vás opravňují cestovat po Novém Zélandu až 9 měsíců. Pokud víte již předem, že vaše cesta bude delší, zažádejte si o tato víza již před odletem, a to online přímo na stránkách imigračního úřadu.

Stejně jako na Visa Waiver Visitor Visa i na tato víza můžete navštěvovat přátele či rodinu, cestovat, nakupovat, podnikat obchodní cesty a při extra požadavku se také účastnit sportovních akcí. Navíc můžete také 3 měsíce studovat. Nesmíte se ovšem v zemi nechat zaměstnat a pracovat. Při cestování na tato víza musíte kromě dobrého zdravotního stavu a čistého trejsního rejstříku ještě další podmínky:

  • Dokázat, že jedete do země pouze cestovat (podrobný plán cesty, rezervované hotely či turistické aktivity)
  • Mít dostatek peněz pro život na Zélandu nebo doložitelného sponzora cesty (1000 NZD na měsíc pobytu nebo 400 NZD při doložení již zaplaceného ubytování)
  • Mít letenku pryč ze země před skončením víz

Pokud vám tyto podmínky nevyhovují, zkuste si přečíst o dalších možnostech víz v našich článcích Working holiday víza či Pracovní víza.

Festival

 

Cestovní pojištění na Nový Zéland

Náramky Nový Zéland Giorico

Novinky na Váš email

Nový Zéland Working Holiday 2019
Přidat se ke skupině