Výkonné repasované herní počítače

Proč zrovna na Zéland?

08.05.2018 garryson
Cesta na Nový Zéland
Proč zrovna na Zéland?

Zdroj: Duckie_on_the_way

Vysněná destinace každého z nás má určitě různé podoby. Proč mě to táhlo zrovna na Zéland?

Nový Zéland, země Pána Prstenů. Tenhle film jsem nikdy nedokoukala dokonce. Ne snad, že by nebyl zajímavej, ale koukání na televizi mě nikdy moc neoslovovalo a tenhle film je na mě zkrátka zatraceně dlouhej. 

Moje rozhodnutí neplynulo z touhy poznat zemi populárního filmového hrdiny. Mě tahle země oslovila čistě náhodně, když jsem se kdysi dávno na střední, ani nevím kde doslechla, že touhle zemí se dá cestovat v dodávce, ve který můžeš bydlet a spát, kde se ti zachce. 

Vysněná destinace každýho z nás má jinou podobu. Někoho táhnou pláže, někoho nákupy ve velkých městech. Já patřím spíš mezi tu akčnější část turistů. Lidi toužící po dobrodružství a svobodě. A i když se podmínky cestování po Novým Zélandu s přílivem turistů v rámci zachování přírody už trochu změnily, zůstává pro mě snovou lokalitou. Anglicky mluvící země, nízká kriminalita, žádný jedovatý ani dravý zvířata, který by vás v přírodě ohrožovaly. Ale především příroda nabízející snad všechno, na co si jen vzpomenete. Je až neuvěřitelně nespravedlivý, že se na tak malý rozloze nachází tolik různorodých oblastí. Najdete tu ledovce, jezera, řeky, vodopády, fjordy i oceány. Písčité i kamenité pláže, hory i sopky. Můžete tu surfovat a koupat se v moři, ale i lyžovat nebo se jinak radovat z čerstvě napadanýho sněhu. 

Zajedete nakupovat do „velkýho“ města nebo se vydáte na několikadenní track panenskou přírodou daleko od lidí? Je to jen na vaší volbě. Absolutní svoboda cestovatele je o to lehčí, že se tu během celého roku nabízí nespočet sezonních prací zejména v zemědělství, který na krátkou dobu nabízí množství zaměstnanců. Ideální způsob, jak si přivydělat na cestách a zároveň nebýt dlouhodobě připoután k jednomu místu. Prostě sen každýho dobrodruha. Takže i můj :-).

Cestování v obytným autě krásnou přírodou. Život, který mě naučí vystačit si s málem a uvědomit si, o co vlastně v životě jde, to je můj důvod, proč na Zéland!

Duckie_on_the_way

Líbil se Vám tento článek?

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

Boxing day
Boxing day

Kdy a jak se na Novém Zélandu slaví Boxing day.

19.12.2018 garryson
Pravidla setkání s přírodou
Pravidla setkání s přírodou

Jak se chovat při setkání s místní faunou, co si můžete dovolit a čemu se napak v rámci bezpečnosti obou stan vyhnout.

19.12.2018 garryson
Vánoce na Novém Zélandu
Vánoce na Novém Zélandu

Novozélanské vánoční zvyky a tradice.

19.12.2018 garryson
Austrálie - Blue Mountains
Austrálie - Blue Mountains

Dost bylo pláže. Hurá za vodopády a zelenými vrcholky hor - jen kousek od Sydney.

17.12.2018 garryson
New Plymouth
New Plymouth

Co na vás čeká při návštěvě města New Plymouth.

12.12.2018 garryson
1. Herní PC s procesorem i5

Herní PC s procesorem i5 Cena na dotaz

2. Herní PC s procesorem i7

Herní PC s procesorem i7 Cena na dotaz