Výkonné repasované herní počítače

Přestup v Dubaji

Vydáváte-li se na cestu na Nový Zéland nebo kamkoliv jinam a plánujete cestovat s Emirates Airlines s přestupem v Dubaji, kde budete mít dost možná nárok na ubytování, pak jistě oceníte článek, ve kterém cestovatelka Anička shrnuje své zkušenosti.

fotka

První informaci o ubytování jsem dostala již emailem s letenkou (booking hotelu má svoje vlastní identifikační číslo) a upřesnění jsem měla čekat na letištní přepážce. Přesně to se také stalo - při check-in (doporučuji udělat předem online, je pak kratší fronta) mi vydali voucher na ubytování v hotelu Copthorne, spolu s instrukcí, že při příletu do Dubaje si mě někdo z Emirates převezme a dovede mě kam bude třeba. Tato informace se později úkázala jako lehce nepřesná, přesto se nejednalo o nepřekonatelný problém.​

Přistání na letiště v Dubaji proběhlo na čas, deset minut před dvanáctou už jsme vystupovali z letadla. Bylo ale trochu bláhové myslet si, že už v půl jedné budu ležet v posteli. Letiště v Dubaji je obrovské a jenom dopravit se od letadla k terminálu zabere nějakých 25 minut. Nejedná se totiž o klasický výstup z letadla do budovy letiště, k letadlu jsou přistaveny autobusy, které vás dopraví ke správnému terminálu. No ale pojďme dál. Cca ve 00:30 jsem se dostala do letištní budovy a začala řešit co a jak. Ještě před imigrační kontrolou stálo okolo několik „vyzvedávačů“, svoje jméno jsem však nikde neviděla. Řídila jsem se heslem „kdo se nezeptá, nic nezjistí“ a odchytila jsem prního zaměstnance Emirates, kterého jsem potkala.

Ve zkratce, je nutné projít přes imigrační, exitem až do prostorů příletové haly. Nikdo na vás čekat nebude, je nutné najít si přepážku Emirates Hotel Bookings a předat jim voucher (terminál 3 v příletové hale u východu z letiště v levém rohu). Po předání poukázky jsem byla vyzvána, abych počkala na transport do hotelu. Čekali jsme asi 10-15 minut, než se sešli další hosté. Samotný transport je rychlý, cca 5 minut jízdy klimatizovaným minibusem. Checked-in zavazadla jsou odbavena až do Aucklandu, takže veškeré cestování do hotelu a zpět je „nalehko“.

Hotelový check-in proběhl poměrně rychle (potřeba je voucher, pas, a boarding pas), nepočítám-li fakt, že mi napoprvé nefungovala karta k pokoji a musela jsem se na recepci vracet. Dostanete informace o check-out čase a odjezdu autobusu na letiště (vzhledem k času odletu letadla, pro můj spoj 7:00 buzení po telefonu, 7:30 check-out). Pokoj byl poměrně příjemný, velký, klimatizovaný, v koupelně standardní vybavení (ručníky, mýdlo, šampon, ale bez pasty a kartáčku!). Zdarma balená voda, 0,5 l na osobu. V ceně hotelu není wifi, tuto informaci mi nikdo při check-in nesdělil. Je možné si službu zaplatit, ale vyžaduje to návrat na recepci, což už jsem potřetí podstoupit nechtěla. Uléhala jsem ve 2 ráno, vstávala v 6:30. Myslím že by se dalo zvládnout být v posteli v 1:30 a vstávat až v 7, pokud byste šli rovnou ze snídaně na check-out.

Ráno v ceně hotelu snídaně (otevřeno od 5:30), pro vstup na snídani se prokazujete boarding pasem následujícího letu. Snídaně formou bufetu byla velice příjemná, jídlo chutné (kromě čehosi co měla být míchaná vajíčka). Doporučit mohu arabský chléb a slaný jogurt s olivami. Autobusem jsem odjížděla již 7:25, odjezdových časů je tedy víc. Odlet do Aucklandu v 10:05, po příjezdu na letiště tedy spousta času.

Celkově spokojenost, ikdyž spánek není moc dlouhý, vyplatí se hotel využít a dopřát si trochu komfortu v podobě sprchy, postele a vydatné snídaně.

Za VisitKiwi.cz ​Anička Kašparová

Líbil se Vám tento článek?

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

Boxing day
Boxing day

Kdy a jak se na Novém Zélandu slaví Boxing day.

19.12.2018 garryson
Pravidla setkání s přírodou
Pravidla setkání s přírodou

Jak se chovat při setkání s místní faunou, co si můžete dovolit a čemu se napak v rámci bezpečnosti obou stan vyhnout.

19.12.2018 garryson
Vánoce na Novém Zélandu
Vánoce na Novém Zélandu

Novozélanské vánoční zvyky a tradice.

19.12.2018 garryson
Austrálie - Blue Mountains
Austrálie - Blue Mountains

Dost bylo pláže. Hurá za vodopády a zelenými vrcholky hor - jen kousek od Sydney.

17.12.2018 garryson
New Plymouth
New Plymouth

Co na vás čeká při návštěvě města New Plymouth.

12.12.2018 garryson
1. Herní PC s procesorem i5

Herní PC s procesorem i5 Cena na dotaz

2. Herní PC s procesorem i7

Herní PC s procesorem i7 Cena na dotaz