Výkonné repasované herní počítače

Moje nové "doma" aneb seznámení s rodinou

05.06.2018 garryson

Kde se nacházím?

Takže moje dobrodružství začíná tam, kde většinou mnoho cestovatelů ani nedojede. Na úplném jihu jižního ostrova, na farmě zhruba na půl cesty mezi městy Winton, a nedaleko zdálené poslední příletové destinaci města Invercargill

Tady bych měla prožít první dva měsíce pobytu v práci, kterou jsem si sehnala ještě z Čech přes internet. Měla jsem tak jistotu příjmu a střechy nad hlavou ihned po příletu, což bylo příjemný a dával mi to možnost si v klidu zařídit a oběhat úřady a banky a zbytečně neutrácet. 

Takže jsem začala tady na mléčné farmě na samotě u Julie Remnant a Jeremy Andersona v Cooper road 140 Thusock Creek, Winton, Southland, NZ. Po příletu mě Julie i se všemi dětmi, vyzvedla na mini letišti v Invercargillu, odkud jsme jeli rovnou domů. Já byla úplně vyřízená, takže proběhla krátká představovačka, něco jsem zhltla a šla spát. Bydlím v karavanu vedle baráku, do kterýho mám stále přístup a k užívání mám  auto na práci i ve svých dnech volna.

Ubytování v karavanu

S kým mám tu čest?

 

Pracuju jako Au-pair za ubytování a stravu + kapesné 210 dolarů týdně. 

Maminka Julie je o 4 roky mladší než já a už má na krku 3 děti. To první se seběhlo tak nějak nečekaně v jejích 19letech, pak už to šlo ráz na ráz. Moje úloha tady je zejména výpomoc s chodem domácnosti, aby mělat chvíli klidu na učení na zkoušky. Zrovna si dodělávala vzdělání na porodní bábu (midwife), která tady na Zélandu funguje trochu jinak, než je zvykem u nás. Nejde jen o asistenci u porodu, ale o celý průběh těhotenství od početí, před přípravu na porod a nácvik jak se starat o novorozeně až po schůzky na návštěvy po porodu. 

Táta Jeremy je 28 letech týpek (stejně starej jako já), kterej moc nespí a táhne tu celou tuhle mléčnou farmu spolu s pár dalšíma lidma. Oba jsou fakt sympaťáci.

Mám na starosti tři děti: Isla (5), Carter (3), Chloe (1). Moje práce spočívá zejména v odvozech do školky, vyzvedávání a hlídání v době, kdy nejsou rodiče doma. To se později ukáže trochu komplikovanější, než se zdálo, protože  Isla měla školní prázdniny, pak Chloe musela na operaci a hned potom se Carterovi rozlezl strašný ekzém po celém těle, takže tu pořád byl někdo, s kým jsem musela zůstávat doma a volna nakonec nebylo tolik kolik by mělo, ale rodina na mě byla hodná a já chápu, že se to prostě blbě seběhlo. 

Další obyvatelé farmy jsou můj kamarád, pes Furgus, kocour Mr.Parkins, 3 ovce a asi 300 krav.

 

 

 

Jak se cítím?

Musím říct, že s porovnáním s mojí zkušeností z Anglie tohle vypadá jako mnohem větší pohoda. Maminka není líná a nevypadá, že by se o děti nechtěla starat a opravdu každou volnou chvilku, kterou nevěnuje studiu, věnuje dětem. I ke mě se chovají moc hezky, tak doufám, že nám to bude klapat. 

Duckie_on_the_way

Líbil se Vám tento článek?

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

Boxing day
Boxing day

Kdy a jak se na Novém Zélandu slaví Boxing day.

19.12.2018 garryson
Pravidla setkání s přírodou
Pravidla setkání s přírodou

Jak se chovat při setkání s místní faunou, co si můžete dovolit a čemu se napak v rámci bezpečnosti obou stan vyhnout.

19.12.2018 garryson
Vánoce na Novém Zélandu
Vánoce na Novém Zélandu

Novozélanské vánoční zvyky a tradice.

19.12.2018 garryson
Austrálie - Blue Mountains
Austrálie - Blue Mountains

Dost bylo pláže. Hurá za vodopády a zelenými vrcholky hor - jen kousek od Sydney.

17.12.2018 garryson
New Plymouth
New Plymouth

Co na vás čeká při návštěvě města New Plymouth.

12.12.2018 garryson
1. Herní PC s procesorem i5

Herní PC s procesorem i5 Cena na dotaz

2. Herní PC s procesorem i7

Herní PC s procesorem i7 Cena na dotaz