Výkonné repasované herní počítače

Hurá na ledovce

Fox glacier

Od nepříliš vydařené návštěvy Matheson lake se přesouváme dále na Fox glacier lookout track neboli 1,5h dlouhý track ke spodní hranici ledovce Fox. Na ledovec samotný se bohužel jít nedá z bezpečnostních důvodů. Jedinou možností, jak vidět ledovec jinak, než zespoda je výhled z vrtulníku. Na ten si ale asi bohužel z finančních důvodů budu muset nechat zajít chuť. Cestou po silnici jsme potkávaly značky, na kterých se psalo, kam až zasahoval ledovec v určitý rok sahal. Je neuvěřitelný, jak rychle nám mizí před očima :-(.

Cesta byla do kopce, ale nenáročná. Plná asijských turistů, což většinou svědší o lehké přístupnosti.

Franz Josef - město

Po dokončení téhle procházky jsme jeli dál a v okolí Franz Josef glacier narazili po dlouhé době na civilizaci. Rozhodli jsme se proto pro doplnění  energie a lovení wifi v místní kavárně. Po asi třech dnech konečně signál a možnoost spojit se s domovem. Abychom dostali přístup k internetu byli jsme nuceni si objednat něco dobrýho a tak jsem příliš dlouho neváhala a skočila po skvěle vypadajícím mrkvovým dortu, do kterých jsem se tady zamilovala.

Kromě super bašty a emocionálního uspokojení ze skype hovoru jsme narazily ještě na jedno, pro mě osudové setkání. Potkaly jsme RedBull holky, a protože jsem tuhle práci sama dělala skoro 4 roky a dost mě v životě posunula, nemohla jsem si odpustit fotku a taky se trochu poptat, jak to u nich funguje.

Jezero Mapourika

Z města jsme se vydaliy dále, hledat nějakou zašívárnu, kdy bychom mohly přespat. Po cestě jsme se zastavily u jezera Mapourika, kde nás okouzlilo tamní fotogenický molo a výhled na vodní hladinu. Rozhodly jsme se proto tu na chvíli zakempit a udělat si u piknikovýho stolečku večeři s příjemným výhledem.

Nocleh na tajňáka

Pak jsme se posunuly dál na jedno pěkný předem vytipovaný místečko v poli (Docherty Creek road). Jede se tam po dlouhé prašné cestě, která vede k jednomu domu. Kousek před tím je ale malinkatá odbočka do nikam. A bylo evidentní, že nejsme první, kdo se tam kdy schovával. Samozřejmě jsme na sebe nechtěly moc upozorňovat, takže jsme zbytek večera strávily v poklidu u knížky a psaní deníku. Všechno klaplo bez problémů, noc byla klidná a ráno jsme plné sil vyrazily na další track.

Franz Josef - ledovec

V plánu jsme měly track zvaný Roberts point- výhled na Franz Josef glacier. Dost jsem se v recenzích dočítala, že to nestojí za to, ale mě osobně se to líbilo. Sice konečnej výhled je klasicky na malinkej kus hnědýho ledovce obalenýho prachem, ale celkově byl track hodně zábavnej (šplhalo se po šutrech apod.). 

Cesta měla zabrat asi 5 hodin, my ho zvládly zhruba za 2 nahoru a hoďku a půl dolů. Určitě se vyplatí vyrazit brzo ráno, protože vzhledem k tomu, že ledovec není z důvodu bezpečnosti přístupný a jediný způsob, jak si ho pořádně prohlídnout je z vrtulníku, není tu od nich chvíli pokoj a dělají dost hluk, takže dříve ráno = méně hluku a šance lepšího výhledu, než se stáhnou mraky. A když budete mít štěstí, bude na vás nahoře čekat papoušek Kea.

Tatare tunnels

Track byl docela strmej, ale ještě nám zbylo trochu energie a tak jsme vyrazily nejdřív do města, pohledat wifi a koupit nějakou dobrotu za odměnu. A pak ještě na kratší track Tatare tunnels ve vesničce France Jozefa. Jde to po normální kamínkaté spoupající cestě, až dorazíte k asi kilometrovému tunelu, do kterého potřebujete čelovku a nepromokavý boty (nebo nějaký gumový do vody). 

Tenhle tunel byl kdysi vybudován za účelem zavést do vesnice vodu. Při jeho prozkoumávání tedy šlapete zhruba v 10 cm hlubokém potůčku, občas se dá jít po kamenech, ale ne pořád. My bohužel nezvolili správnou obuv, a protože nás další den čekal náročnej hike, na kterej jsme potřebovaly mít suchý boty, nedošly jsme až nakonec. Tam bývají prý vidět Glowworms. Bohužel to není okruh, takže stejnou cestou pak musíte zase nazpátek.

Kam dál?

Další turisická oblast je za námi a my se vydáme dále po západním pobřeží směrem do horské oblasti Arthurs Pass. Cestou se ještě zastavíme na pár nádherných míst, která určitě stojí za návštěvu. O tom ale zase příště.

Duckie_on_the_way

Mapa výletu z Wanaky k ledovcům.

Zdroj: Googlemaps.com

Líbil se Vám tento článek?

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

Boxing day
Boxing day

Kdy a jak se na Novém Zélandu slaví Boxing day.

19.12.2018 garryson
Pravidla setkání s přírodou
Pravidla setkání s přírodou

Jak se chovat při setkání s místní faunou, co si můžete dovolit a čemu se napak v rámci bezpečnosti obou stan vyhnout.

19.12.2018 garryson
Vánoce na Novém Zélandu
Vánoce na Novém Zélandu

Novozélanské vánoční zvyky a tradice.

19.12.2018 garryson
Austrálie - Blue Mountains
Austrálie - Blue Mountains

Dost bylo pláže. Hurá za vodopády a zelenými vrcholky hor - jen kousek od Sydney.

17.12.2018 garryson
New Plymouth
New Plymouth

Co na vás čeká při návštěvě města New Plymouth.

12.12.2018 garryson
1. Herní PC s procesorem i5

Herní PC s procesorem i5 Cena na dotaz

2. Herní PC s procesorem i7

Herní PC s procesorem i7 Cena na dotaz