Výkonné repasované herní počítače

Hlídání dětí

17.08.2018 garryson

Pracovali jste jako au-pair v jiných zemích, máte zkušenosti s dětmi, mladšího sourozence nebo jen prostě kladný vztah k dětem? Pak může být právě babysitting tou pravou prací pro vás.

Pokud přemýšlíte o tomto druhu práce, zamyslete se dobře nad tím, jestli máte dostatečné zkušenosti a odvahu na to starat se mnohdy o velice malé děti a jestli jste dostatečně zodpovědní. Každá rodina má odlišné požadavky, které mohou mnohdy zahrnovat přípravu pokrmů, noční hlídání nebo odvoz dětí do školy. Uvědomte si, že jste v cizí zemi, kde se řídí na druhé straně vozovky a zvažte, jestli jsou vaše řidičské schopnosti dostatečně dobré na to, abyste vozili v autě děti. Práce s nimi je celkově velice rozmanitá s ohledem na věk a počet dětí v rodině a také jejich zájmy.

Jednat se může o několik druhů babysittingu. Tím nejčastějším je práce pro vybranou rodinu, u které se na nějakou dobu usadíte. Sdílíte s nimi společnou domácnost, takže máte vyřešené bydlení a stravu a navíc dostáváte týdenní plat. Jedná se ale spíše o kapesné než plat, to právě proto, že máte již zdarma bydlení a jídlo, za které hodně ušetříte. Je to tak ideální práce do začátku, kdy získáte dostatek času na to, trochu se rozkoukat, zařídit si veškeré potřebné náležitosti a třeba koupit auto. Nevýhodou této práce je, že si vám rodina většinou hledá na delší dobu, aby si na vás děti zvykli. Jste tedy závislí na pobytu na jednom místě a nemůžete tolik cestovat a objevovat vzdálenější kouty země. Navíc pokud jdete za výdělkem, je určitě lepší zvolit práci v jiném sektoru, kde jste placeni od hodiny a můžete si napracovat velké množství hodin za týden.

Dalším rizikem je rodina samotná, která vám né vždy musí sedět. Žít v cizí domácnosti není snadné. Cizí lidé mají jiné návyky a zvyklosti a vy jste zpravidla tím, kdo se musí situaci přizpůsobit. Pokud si ale vyberete rodinu, která vám sedí, můžete naopak zažít spoustu skvělé zábavy a poznat život pravých Kiwies v přímém přenosu. Ochutnat jejich kuchyni a pozorovat specifika jejich kultury pod drobnohledem.

Další možností hlídání dětí je příležitostné hlídání s vlastním bydlením. To znamená, že dojíždíte do jejich domu v domluvené dny a hodiny. Výhodou je větší svoboda v době volna a možnost další práce. Nevýhodou je nutnost platit si vlastní bydlení a stravu. Plat tak bude jednoznačně vyšší než při pobytu v domě.

Poslední možností je práce pro agenturu, která zprostředkovávání hlídání dětí. V takovém případě můžete docházet do více rodin nebo hlídat děti přímo v nějakém dětském centru. Placeni jste pak danou agenturou a s rodinou neřešíte žádnou administrativu. Taková práce pro vás nemusí znamenat připoutání k jednomu místu na tak dlouhou dobu, ale také nemáte nikdy jistotu, kdy a kolik jí bude.

Hlídání dětí rozhodně není práce pro každého. Rozhodně to nedělejte, pokud k dětem nemáte vztah a chcete si jen vydělat peníze. Za prvé to není zrovna zlatý důl a za druhé by se tak mohla stát přítěží jak pro vás tak i pro danou rodinu. Pokud si naopak přítomnost dětí užíváte, rádi pro ně vymýšlíte aktivity, baví vás s nimi blbnout a společně se smát, pak vás tato práce může vyloženě naplňovat.

Stavebnictví Stavebnictví Sady Sady

Diskuze

Festival

 

Cestovní pojištění na Nový Zéland

Náramky Nový Zéland Giorico

Novinky na Váš email

Nový Zéland Working Holiday 2019
Přidat se ke skupině