Originální cestovatelské náramky Giorico

Hledání práce

27.03.2018 Petr Garský Práce

Hledání práce na Zélandu má svá specifika a nezřídkakdy to bude pěkně prekérní záležitost. I my jsme si tím prošli a tak, můžeme-li vám nějak pomoci, určitě se alespoň pokusíme.

 

CO POTŘEBUJETE PŘED ŽÁDOSTÍ

Tak především potřebujete mít před samotnou žádostí zařízeny všechny náležitosti jako je bankovní účet, IRD number a mít platná WHS víza. Během jejich zařizování si vytvořte také životopis. Není od věci, bude-li připraven ve snadno editovatelném formátu a můžete jej tak mírně upravovat či zdůrazňovat konkrétní přednosti podle typu práce, o kterou se v daný moment budete ucházet. Na co nezapomenout při jeho tvorbě se detailněji dozvíte v našem článku Životopis.

 

KDE A JAK HLEDAT

Co dál? Základem je Google a pracovní servery. Nic nezkazíte návštěvou personální agentury. Jste-li na Zélandu úplně čerstvě a nemáte žádné kontakty, doporučujeme příliš nevybírat a začít kdekoliv. Poznáte tak lidi, získáte kontakty a uvidíte, že se vám otevřou další cesty dál.

Nevsázejte pouze na jednu kartu. Každému zaměstnavateli vyhovuje jiný styl komunikace. Zatímco pro farmáře, který je celý den venku a nemá čas dlouze se pročítat emaily či vyřizovat telefony je příjemnější, když přijdete žádat rovnou na místo nebo mu pošlete smsku, na kterou bude moci zareagovat, až se mu to bude hodit. Takový člověk trávící čas v kanceláři raději uvítá, když si bude moci vklidu pročíst váš životopis. Pokud chcete skutečně sehnat práci a nečekat, jestli vám náhodou nějaká spadne do klína, pak rozjeďte hledání naplno. Rozesílejte emaily, choďte se ptát na práci osobně na sady i do obchodů či restaurací. Posílejte smsky, volejte, ptejte se přátel.

Jak už jsme řekli, nejdůležitější je někde začít a nebát se mluvit s lidmi. Hraje se zde silně na reference a jakmile si nějaké dobré opatříte, uvidíte, že pro vás shánění práce získá úplně jiný rozměr. Práce si pak začne hledat vás. Až na výjimky jsou Kiwies velkorysí lidé a uvidí-li u vás snahu, můžete se spolehnout, že se o vás rádi zmíní dál.

WOOFING

Budou-li vám docházet peníze a nebudete mít stále práci, zkuste woofing (práci výměnou za ubytování a stravu). Zmrazíte tím vaše náklady a za dobrou pomoc vám místní rádi s hledáním pomohou nebo vás i sami nechají přivydělat.

Festival

 

Cestovní pojištění na Nový Zéland

Náramky Nový Zéland Giorico

Novinky na Váš email

Nový Zéland Working Holiday 2019
Přidat se ke skupině