Originální cestovatelské náramky Giorico

Great walks

12.06.2018 Petr Garský Cestování

Letošní zdražení tzv. Great walks pro turisty není jedinou novinkou, kterou na vás DOC vymyslelo. Druhou a stejně důležitou je nový online rezervační systém. Pokud se chcete v sezoně 2018/2019 vydat na některý z těchto nejznámějších tracků, tak nepropásněte registrace, protože všechny tyto trasy mají omezenou kapacitu a bývají poměrně často vyprodány.

Na webu DOC je potřeba založit si online účet a poté si můžete spravovat svoje rezervace. Na stránce je k dispozici také FAQ s odpověďmi na základní otázky - ve spodní části stránky.

Přehled cen Great Walků pro sezonu 2018/2019

Rozpis otevření rezervací pro jednotlivé Great walks:

12. června 2018: Rakiura Track
13. června 2018: Lake Waikaremoana Track
14. června 2018: Heaphy Track
18. června 2018: Tongariro Northern Circuit
18. června 2018: Abel Tasman Coast Track
19. června 2018: Milford Track
20. června 2018: Routeburn Track
21. června 2018: Kepler Track
21. června 2018: Whanganui Journey

Nezapomeňte, že Great Walks mohou mít trochu větší náročnost na fyzičku a je velmi důležité věnovat pozornost předpovědi počasí. Než vyrazíte, přečtěte si něco o bezpečnosti na stránkách DOC a v našem článku o trecích.

Náš tip:
Pokud se chcete vyhnout davům a vyprodaným chatám, vyrazte mimo hlavní sezónu. Příroda na podzim může naopak nabídnout větší zážitek, než uprostřed rozpáleného léta. Mimo sezónu věnujte zvýšenou pozornost předpovědím počasí.

Foto

Zdroj: VisitKiwi.cz

Nejen na Great Walks je dobré znát podmínky svého cestovního pojištění. Pokud jste na Novém Zélandu na Working holiday vízech, pak máte pravděpodobně kvalitní pojistku, ať už českou nebo True Traveller. Pokud jste turisté, zkontrolujte si pro jistotu podmínky vašeho pojištění, zda je dostatečné pro náročnější turistiku.

 

Kam dál?

Pokud ještě nejste na cestě, koukněte na naší recenzi Travel Bible, nebo si naplánujte přílet podle našeho kalendáře sezónních prací. Okoukněte taky náš blog a pokud ještě nemáte, založte si účet, ať se můžete o své zážitky dělit se světem rychle a jednoduše. 

Festival

 

Cestovní pojištění na Nový Zéland

Náramky Nový Zéland Giorico

Novinky na Váš email

Nový Zéland Working Holiday 2019
Přidat se ke skupině