Originální cestovatelské náramky Giorico

Daně

08.03.2018 Petr Garský Práce

Pokud na Zélandu pracujete, pak za vás váš zaměstnavatel musí rovněž odvádět zálohy na daň z příjmu. Daňový rok na Novém Zélandu se počítá od 1.4. do 31. 3. a za toto období se porovnává výše zaplacených záloh oproti vypočítané dani z úhrnu vašich mezd.

Daň si tak můžete snadno sami odvodit podle tabulky pásem. Z vašich mezd je také strhávána obdoba našeho zdravotního pojištění. Zjistěte si její aktuální výši.

Na základě vašeho daňového čísla IRD jste pravděpodobně již dřív obdrželi přihlašovací údaje do svého online registru. Zde tedy vidíte všechny vaše mzdy a zaplacené zálohy. V ideálním případě byste tu neměli být na konci roku poprvé, ale doporučujeme kontrolovat řádné odvedení zálohy po každé výplatě.

S největší pravděpodobností se součet záloh nebude přesně rovnat stanovené dani z příjmů. Teoreticky se může stát, že bude daň větší a finanční úřad po vás bude chtít doplatek. Taková situace je ale asi poměrně ojedinělá a mnohem častěji budete mít nárok na vratku. Ta navíc nemusí být úplně zanedbatelná, proto vždy doporučujeme o její vrácení zažádat.

Existuje několik způsobů. Buď si o vratku zažádáte přímo v uvedeném online systému. Nebo také můžete poslat formulář, který obržíte v nejbližším IRD kanceláři, přímo poštou. Po odeslání žádosti se o stavu jejího vyřízení můžete informovat opět v online systému.

Nový Zéland je poměrně dost drahá země, proto by bylo škoda nechat si ujít zisky, na které máte ze zákona právo. Vše je pouze o informovanosti.

Festival

 

Cestovní pojištění na Nový Zéland

Náramky Nový Zéland Giorico

Novinky na Váš email

Nový Zéland Working Holiday 2019
Přidat se ke skupině