Originální cestovatelské náramky Giorico

Aplikace a weby

08.03.2018 Petr Garský Cestování

Aplikace a weby

Ať chcete nebo nechcete, mobilní telefon a notebook jsou dnes jedněmi z nejdůležitějších pomocníků každého cestovatele, a pokud ho umíte správně využít, dovede vám ušetřit spoustu času, peněz a objevit plno zajímavých míst.

Vybrali jsme proto pro vás ty, které při cestách nejvíc pomohly nám. Ve většině případů se vyskytují v desktop i mobilní verzi.

 

CAMPERMATE

Bezplatná online/offline mapa Nového Zélandu s vyznačením věcí, které vás budou zajímat. V prvé řadě zde najdete seznam kempů rozdělených pro certifikované campervany a ostatní auta. Dále rozdělených také podle ceny, a to od bezplatných až po ty nejdražší.

Určitě využijte čerpací stanice a obchody. Velmi často jsme také hledali sprchy (teplé/studené), veřejné záchody, prádelny anebo třeba kohoutek s pitnou vodou a veřejnou wifi.

V neposlední řadě naleznete také seznam zajímavých turistických míst ve vašem okolí.

Ve všech případech máte k dispozici také komentáře a hodnocení dalších uživatelů a na rozdíl od ostatních aplikací velice často i mnoho aktuálních.

Aplikace na Itunes i GoogleStore.

 

WIKICAMPS

Opět bezplatná mapa zaměřující se na místa pro kempování s možností použití offline. Používali jsme zejména v kombinaci s Campermate, kdy se občas stane, že kemp není označen v Campermate, ale ve Wikicamps je a naopak.

Aplikace zdarma k dispozici na IOS, Android i Windows.

 

NEW ZEALAND TOPO MAPS

Velmi podrobné topografické mapy, které si můžete postahovat i offline. Věřte tomu, že treky na Novém Zélandu nevedou vždy vyšlapanou cestou jako u nás a dobrá topografická mapa vám tak dovede ušetřit nejednu starost.

 

MAPS.ME

Velice užitečná offline mapa a navigace, kterou vám může spolehlivě nahradit googlemaps. Do map si můžete ukládat své body zájmu a dopředu si tak plánovat cestu. Je zde vyznačeno i mnoho treků, takže se neztratíte ani pěšky. Navíc můžete své uložené body sdílet s přáteli a podělit se tak o své objevy na cestách.

 

GOOGLE MAPS

Klasika, kterou každý zná. Na WiFi si postahujte offline mapy obou ostrovů a máte vyřešenou navigaci.

 

YR

Předpovědí počasí můžete používat celou řadu. Co se vám však na Novém Zélandu může hodit ,jsou velmi přesné lokální předpovědi, protože ikona sluníčka v Nelsonu a teplota 25 stupňů zdaleka nemusí znamenat, že podobné počasí bude i o 30 kilometrů dál. Nejednou budete svědky naprostého opaku a v tomto směru se norské Yr ukázalo jako velmi platný nástroj. Byť zde na něj nelze určitě spoléhat ve stejné míře jako v ČR.

 

WINDY

Plánujete náročnější trek v horách, jdete na ryby, surfovat nebo se jen chcete projet na kajaku? Jen těžko budete hledat konkurenci českého Windy, a jen málokde jinde tahle aplikace může být nápomocná tak jako na Novém Zélandu. Srážky, sníh, směr větru či vln, jejich výška, frekvence atd. – to všechno a mnoho dalšího se vám může hodit. Věřte tomu, že jinak nejednou potáhnete surf z moře s tím, že to prostě nejde, ačkoliv to z pevniny vypadalo stejně jako včera.

 

MAGICSEAWEED

Pokud jste vášnivými surfaři, je dost možné, že o této aplikaci neslyšíte poprvé. Jedná se o každodenní detailní přehled surfových spotů a předpověď vln včetně jejich kvality, tvaru, síly, směru větru apod.

Osvědčili se vám některé další aplikace, které jsme zde nezmínili? Neváhejte se podělit o vaše tipy!

Festival

 

Cestovní pojištění na Nový Zéland

Náramky Nový Zéland Giorico

Novinky na Váš email

Nový Zéland Working Holiday 2019
Přidat se ke skupině